DARMOWE
materiały

GRZYBY materiał dla dzieci

Grzyby tak piękne, z radością zbierane prze dużych i małych. Nie mają kwiatów, liści ani korzeni, nie rośliny, daleko im też do zwierząt. Kryją w sobie mnóstwo tajemnic.

Grzyby to oprócz naziemnej części, którą widzimy w lesie, system nitek/strzępek zwanych grzybnią ciągnących się w podłożu, na którym rośnie grzyb.

Naucz się je rozpoznawać, dzielić na grupy i pobaw razem z nami.

Budowa Grzyba, tu poznaliśmy podstawową budowę. Czytamy napisy i podpisujemy części grzyba.

Bezpłatny dodatek do materiału GRZYBY.

Mykoryza- puzzle paskowe

Co to jest? Poznaliśmy odpowiedź, ułożyliśmy puzzle i na zawsze zapamiętaliśmy nazwę.

 

Kolorowanki z ciekawostkami mają na celu zwrócić uwagę dziecka na kształt, kolor i rodzaj grzyba.

Puzzle grzybów. Wycięcie puzzli to znakomite ćwiczenie mięśni dłoni, co z pewności przyda się podczas nauki pisania. Nie jest to jednak proste, gdyż mają maja dużo „zawijasów”. Najlepiej wycinać razem z dzieckiem lub przygotować wcześniej.

Układamy wycięte puzzle.

Układanie puzzli uczy dziecko przede wszystkim koncentracji a także skupienia się na jednej rzeczy. Puzzle wpływają bardzo korzystnie na pamięć wzrokową i uczą logicznego myślenia.

Łatwiejsza formą wycinania oraz układania są puzzle kółkowe.

Wycinamy kółka i naklejamy w odpowiednie miejsca.

Kolorowanki z ciekawostkami to nasza ulubiona forma zdobywania wiedzy. Poznajemy tu nie tylko kształt, kolor, nazwę, budowę danego owocnika, ale również ciekawostkę o nim.

Poniżej do bezpłatnego pobrania znajdziecie różne rodzie puzzli. Życzymy cudownej zabawy.

Pamiętaj, że na naszym Facebooku cały ten materiał możesz pobrać za darmo. A jeśli chcesz więcej to zapraszamy do sklepu, gdzie znajdziesz dużo więcej zabaw, kolorowanek, puzzli i ciekawostek o grzybach.

NASZE OSTATNIE PEŁNE WERSJE MATERIAŁÓW

UZYSKAJ DOSTĘP W DOGODNYM ABONAMENCIE

W abonamencie, za 8 zł 12 zł lub 15 zł miesięcznie otrzymujesz dostęp do naszych materiałów z ostatnich 6 miesięcy czyli 24 materiały edukacyjne.

Zagwarantuje on Wam wiele wspaniałych chwil. Całość materiału cechuje ogromna ilość dobrze podanej wiedzy jak również różnorodność zawartych w nich zadań dopasowanych do różnych predyspozycji dzieci.

 

Każdy Poniedziałek przynosi NOWY MATERIAŁ!

Możesz pobierać materiały dowolną ilość razy.

Śledź nas na portalach społecznościowych:

Social media: