DARMOWE
materiały

Szczęśliwego Nowego Roku 2023

W różnych częściach świata obchodzenie Nowego Roku różni się w zależności od kultury i tradycji danego kraju.

Oto kilka przykładów:

W Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach zachodnich, Nowy Rok obchodzi się zazwyczaj poprzez składanie sobie życzeń, odliczanie do północy i wypijanie szampana lub innego trunku. Niektórzy ludzie biorą też udział w paradowaniu w strojach karnawałowych lub odpala się petardy i fajerwerki.

 

W Chinach Nowy Rok obchodzi się podczas tzw. Festiwalu Przyjaźni, który trwa od kilku dni do nawet kilku tygodni. W tym czasie ludzie spotykają się z rodziną i przyjaciółmi, składają sobie życzenia, a także biorą udział w różnego rodzaju festynach i paradiach.

W Japonii Nowy Rok obchodzi się poprzez odwiedzanie świątyń buddyjskich i składanie ofiar bogom. Wielu ludzi również odwiedza rodziców lub dziadków, aby im złożyć życzenia.

W Brazylii Nowy Rok obchodzi się poprzez udział w paradach karnawałowych, podczas których ludzie tańczą i bawią się w ulicach.

W Brazylii Nowy Rok obchodzi się poprzez udział w paradach karnawałowych, podczas których ludzie tańczą i bawią się w ulicach.

 

W Indiach Nowy Rok obchodzi się podczas tzw. Festiwalu Divali, podczas którego ludzie świętują triumf dobra nad złem i składają sobie nawzajem życzenia.

W Egipcie Nowy Rok obchodzi się podczas tzw. Festiwalu Coptic, podczas którego ludzie składają sobie życzenia i biorą udział w różnego rodzaju paradiach i festynach.

Poniżej do bezpłatnego pobrania znajdziecie noworoczną kolorowankę. Życzymy cudownej zabawy.

Pamiętaj, że na naszym Facebooku co tydzień pojawiąją się materiały, które możesz pobrać za darmo. A jeśli chcesz więcej to zapraszamy do sklepu, gdzie znajdziesz dużo więcej zabaw, kolorowanek, puzzli i ciekawostek.

NASZE OSTATNIE PEŁNE WERSJE MATERIAŁÓW

UZYSKAJ DOSTĘP W DOGODNYM ABONAMENCIE

W abonamencie, za 8 zł 12 zł lub 15 zł miesięcznie otrzymujesz dostęp do naszych materiałów z ostatnich 6 miesięcy czyli 24 materiały edukacyjne.

Zagwarantuje on Wam wiele wspaniałych chwil. Całość materiału cechuje ogromna ilość dobrze podanej wiedzy jak również różnorodność zawartych w nich zadań dopasowanych do różnych predyspozycji dzieci.

 

Każdy Poniedziałek przynosi NOWY MATERIAŁ!

Możesz pobierać materiały dowolną ilość razy.

Śledź nas na portalach społecznościowych:

Social media: