Jak wykonać kartkę POP UP

1. Wytnij wszystkie elementy kartki

2. Dla lepszej stabilności kartki podklej okładkę i środek na twardszym papierze (papier techniczny może być o gramaturze 250).

3. Złóż kartkę w pół

4. Zegnij mechanizm kartki wzdłuż przerywanych linii, rozkładając za każdym razem na płasko a następnie złóż „skrzydełka” do środka i również powróć do płaskiej pozycji.

5. Następnie z płaskiej pozycji złóż mechanizm do środka „ściskając” przeciwległe strony w taki sposób aby zgięcia prostopadłe złożyły się do środka mechanizmu a zgięcia ukośne na zewnątrz. Powinien od razu być widoczny delikatnie okrężny ruch.

6. Teraz przyklej lewą część mechanizmu do środka kartki (otwór na środku mechanizmu pomoże Ci dokładnie go umiejscowić) trzymając złożony mechanizm zauważysz wyraźnie widoczny kształt „domku”, przyklejając je go do kartki pamiętaj aby skleić tylko dolą część.

7. Przyklej cztery paski w zaznaczone miejsca, zgodnie ze strzałkami. W miejscach gdzie są krótkie strzałki, paski przyklej pod ruchomymi skrzydełkami.

8. Złóż skrzydełka do siebie i „zapnij” wycięcia.

9. Przyklej prawą stronę mechanizmu, pamiętając aby skleić tylko górną część. 

10. złóż kartkę na pół „pomagając” trochę mechanizmowi złożyć się, wkładając palce wskazujące pod niego i popychając lekko dolną i górną część do góry.

11. Przyklej wszystkie emotikonki w wybrane miejsca za każdym razem sprawdzając czy kartka poprawnie się składa a żadna emotka nie wychodzi po za kartkę.

OBEJRZYJ FILMIK

 

Śledź nas na portalach społecznościowych:

Social media: